Osiemnasta edycja Ladies’ Jazz Festival tym razem w dniach 25-31 lipca. Wspaniałe, wyselekcjonowane gwiazdy, specjalne wydarzenia, wyjątkowe projekty, a przede wszystkim niezwykła atmosfera na przekór pandemiom, inflacjom, wbrew wojnie – chwile wytchnienia, ciepła, szczęścia i przyjaźni, które mają wzmocnić nas w coraz okrutniejszej rzeczywistości. http://mirziamov.ru

25 lipca, w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie festiwal rozpocznie przemiłą, urocza, niezwykle utalentowana artystka z Barcelony, Andrea Motis. Będzie to zupełnie inny materiał niż ten zaprezentowany tuż po Siesta Festival w zeszłym roku. To nowe utwory, nowy zespół, najnowsza, nieznana jeszcze nie tylko w Polsce płyta artystki.

W dniach 27-28 lipca w Konsulacie Kultury w Gdyni kolejne zmagania o Grand Prix Ladies’ Jazz Festival. Każdego dnia wystąpią dwie finalistki walczące o laur festiwalowy. Nazwiska finalistek zostaną podane do publicznej wiadomości zaraz po ich wyborze przez jury konkursu.

29 lipca w Teatrze Muzycznym w Gdyni o godzinie 17:00 Aga Zaryan po 14 latach ponownie odwiedzi Ladies’ Jazz Festival. W tym czasie przecież wszystko wokół nas się zmieniło. Pierwsza/pierwszy w historii Polski artystka/artysta nagrywająca dla Blue Note znowu w stolicy dam jazzu – frajda i ogromna ciekawość.

29 lipca również w Teatrze Muzycznym, o godzinie 20:00 Grażyna Łobaszewska urodzinowo! Utwory wielkie, wspaniałe i jeszcze większe, te młodzieńcze, starsze i najnowsze. Benefis artystki z udziałem Katarzyny Nosowskiej, Jorgosa Skoliasa i Staszka Soyki.

30 lipca ponownie dwa koncerty w Teatrze Muzycznym w Gdyni. O godzinie 17:00 Dorota Miśkiewicz z tatą, Henrykiem Miśkiewiczem – tak, występowali razem wielokrotnie, ale dopiero teraz nagrali własny, wspólny materiał, dojrzeli do tego, przemyśleli i mamy „Naszą miłość” i będziemy nią zarażać wszystkich, którzy odwiedzą wtedy sale koncertowe Teatru Muzycznego. O godzinie 20:00 zaś jedna z największych gwiazd sceny norweskiej i bywalczyni sal koncertowych na całym świecie, Rebekka Bakken – nareszcie na Ladies’ Jazz Festival. A 31 lipca, na zakończenie XVIII Ladies’ Jazz Festival w Gdyni długo oczekiwana Tanita Tikaram ze swymi największymi przebojami.

Bilety na poszczególne koncerty w ebileteriach już od 9 lipca!