GCh+ łączą ambient, jazz i elektronikę. Łączą akustyczne i syntetyczne brzmienia, by opowiedzieć swoją historię i tworzyć niezwykłe dźwiękowe światy. Zespół tworzy pięciu nietuzinkowych, młodych mężczyzn: gitarzysta Grzegorz Duszak, pianista Piotr Iwański, flecista Łukasz Jankowski, perkusista Radosław Mysłek i kontrabasista Michał Mościcki.

W sierpniu 2019 roku wrócili do Kamieńczyka nad Bugiem, by przez tydzień pracować nad nowym materiałem. Inspiracje zaczerpnęli z jazzowych doświadczeń, muzyki elektronicznej i ludowej. Powstało jedenaście oszczędnych utworów. Są inspirowane podróżami – tymi fizycznymi, i tymi duchowymi. Niektóre tchną spokojem nadbużańskich łąk, inne są zapisem niepokojów podróży. Wszystkie powstały dzięki drodze, jaką razem przeszli. Jak powiedział flecista zespołu – to utwory zdrapane z opon forda transita.

Płyta została nagrana w studio Sound’n’Wave przez Jakuba Krukowskiego. Za miks i mastering odpowiada Piotr Przedbora, który zdecydował o wykorzystaniu przy masteringu nowej polskiej technologii Pona Sound. To drugi album na świecie zrobiony w tej technologii. Sesję zdjęciową wykonała Julia Jaracz. Za projekt okładki odpowiada Małgorzata Tekieniewska.