Calum Scott, popularny wokalista i songwriter, wraca z pięknym singlem zatytułowanym „Heaven”. Ponadczasowa ballada zapowiada wyczekiwany przez fanów drugi album artysty, „Bridges”, który ukaże się 17 czerwca.

Po wakacjach będzie można zobaczyć gwiazdora na żywo w Warszawie.


„Heaven” to już czwarty singiel z nowego albumu i kolejny przykład talentu Caluma, do wyrażania uniwersalnych emocji w nieoczywisty sposób.

– Jako autorzy piosenek, zawsze szukamy nowych sposobów, by powiedzieć „tęsknię za tobą”, „kocham cię” lub „chcę cię odzyskać” – mówi Calum, który napisał „Heaven” razem z Hayley Warner (australijską piosenkarką i autorką tekstów, która napisała również piosenki dla takich artystów jak Katy Perry i Tori Kelly). – Koncepcja „Heaven” to miłość między dwojgiem ludzi, która jest tak potężna, że przewyższa wszystko inne, każdą inną formę raju. Spodobał mi się pomysł, by włożyć siłę w związek.

Nagranie z dynamiczną, fortepianową aranżacją, szybującymi smykami i eleganckim, swingującym rytmem wyprodukował Fraser T. Smith. Oczywiście, nad całością króluje wspaniały głos Scotta.

– Ważne dla mnie było, aby w takiej piosence poszerzyć swój zakres wokalny, więc już przy pierwszym refrenie wzbijam się w powietrze – mówi Calum. – Kiedy jednak mówi się o czymś tak namiętnym, powinno być to przekazane w pełnym pasji stylu. W połączeniu z tekstem, który zawiera pewną poetycką mądrość (np.: „Na co komu życie, jeśli wszyscy tylko czekamy, by zatańczyć na niebie?”), powstał zapierający dech w piersiach hołd dla życia chwilą i pełnego zatracenia się w miłości.

Nadchodząca płyta „Bridges” będzie następcą debiutu „Only Human”, który został znakomicie odebrany, czego dowodem 1. miejsce na liście iTunes w 21 krajach, 3,6 miliona sprzedanych egzemplarzy i łącznie 7,5 miliarda streamów.

Na „Bridges” znajdą się również wcześniejsze single „If You Ever Change Your Mind” (słodko-gorzki, ale pełen mocy utwór wyprodukowany przez Grega Kurstina, ośmiokrotnego zdobywcę Grammy, znanego ze współpracy z Paulem McCartneyem, Eltonem Johnem i Adele), „Rise” (porywająca piosenka z teledyskiem, w którym wystąpiła brytyjska aktorka Georgia Hirst) oraz „Biblical” (ballada z sercem na dłoni, do której Calum dołączył później wersję w amerykańskim języku migowym, stworzoną we współpracy z nagrodzonym Tony Award, Deaf West Theatre).

W ramach promocji „Bridges” 10 września Calum Scott wystąpi w warszawskim Klubie Stodoła.