Tank And The Bangas byli bardziej niż hojni przygotowując kilka nagrań, które doprowadziły do ​​ich długo oczekiwanego albumu „Red Balloon”. Najnowszym singlem pochodzącym z tego projektu jest piosenka „Oak Tree” i nie powinno dziwić, że zespół wzbudza nim jeszcze większy apetyt na ich nadchodzące wydawnictwo.

W animowanym lyric video do „Oak Tree” zespół barwnie ilustruje idee i obrazy, które niechcący przychodzą do naszych umysłów w wyniku pandemonium dzisiejszego świata. Jest to żywa ilustracja walki umysłu, toczącej się między rzeczywistością tego, co jest, a afirmacjami, utrzymującymi nas w nadziei na lepsze jutro.

TATB udostępniło również dynamiczne wideo z wykonania na żywo piosenki nagranej podczas jam session na podwórku. Podczas gdy zespół grał, Tarriona „Tank” Ball ożywiła „Oak Tree” rycząc przez megafon, by podkreślić nieodłączny chaos w piosence.

Oak Tree” to piąty singiel z nadchodzącego albumu „Red Balloon”. Poprzednimi były: „Black Folk” z udziałem Alexa Isleya i Masego, „Why Try”, „Stolen Fruit” i „No ID”.„Red Balloon” zostanie wydane w piątek, 13 maja.