Marta Baum – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, instrumentalistka, edukatorka muzyczna, performerka, dj’ka Pani Bum. Twórczyni wielu projektów muzycznych. Artystka ma ogromne doświadczenie sceniczne.

Swoją muzyczną podróż zaczęła w rodzinnym mieście Lublinie, zakładając w liceum wraz z bratem zespół „Goście”. Wówczas grała na gitarze basowej. Szybko jednak doszła do wniosku, że z pragnieniem śpiewania nie ma co walczyć i stanęła przed mikrofonem.
Warsztat wokalny szlifowała w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. W Krakowie nie mogła usiedzieć na miejscu i założyła zespół Baum, z którym, koncertowała jeżdżąc po całej Polsce. Zespół zwrócił uwagę producentów programu Kuby Wojewódzkiego, który zaprosił Baum do jednego z odcinków.Marta Baum uwielbia modę i sztuki wizualne. Na scenie wyraża siebie poprzez muzykę i kostiumy.

W 2014 roku Marta Baum dołączyła do warszawskiej sceny klubowej jako dj’ka Pani Bum grając w najlepszych klubach w Polsce (80’s / oldschool / retrobeats). Wyprodukowany przez artystkę show taneczny „Nogi Instynkt” w klubie Spatif przyciągał tłumy. W 2019 roku Marta Baum została zaproszona do udziału w drugiej edycji Programu Muzycznego TV Polsat „All Together Now” w roli jurorki.

Dzisiaj, tj. 22 kwietnia ukazała się solowa i debiutancka płyta Marty Baum, pt. „Królowa Balu”.

Inspiracją do napisania albumu są doświadczenia życiowe artystki. Wszystkie kompozycje i teksty są autorstwa Marty Baum. Płyta jest zagrana w całości na żywych instrumentach. Producentem muzycznym albumu jest Maciej Bąk (Letters From Silence, Stardust Memories i BODO). Pierwszy singiel „Królowa Balu” stał się bardzo popularny w sieci i odebrał pozytywne recenzje dziennikarzy muzycznych (m.in. Trójka, Jedynka). Utwór dotarł za granicę w wyniku czego znany dj Carmona z Ibizy stworzyli remiks tej piosenki.


23 kwietnia Marta Baum zaprezentuje na scenie FoodTown premierowo, na żywo swój materiał z tej płyty w towarzystwie znakomitych muzyków. Wrażliwość artystki będzie się mienić na przemian z zadziornością klubową i naturą Królowej Balu.