Mary J. Blige otrzyma nagrodę Icon Award podczas 2022 Billboard Music Awards. Artystka wystąpi na gali transmitowanej z MGM Grand Garden Arena w Las Vegas, w niedzielę, 15 maja.

Blige będzie 11. artystą, który otrzyma nagrodę Icon Award, przyznawaną wybitnym muzykom, za sukces na listach przebojów Billboard i pozostawienie niezatartego śladu w historii muzyki. Poprzednimi laureatami byli Neil Diamond, Stevie Wonder, Prince, Jennifer Lopez, Celine Dion, Cher, Janet Jackson, Mariah Carey, Garth Brooks i P!NK.

„Moja kariera była tak niesamowitą i nieoczekiwaną podróżą, która obejmowała wiele zakrętów na drodze której, znalazły się aktorstwo, produkcja, zakładanie firm, a teraz nawet mój własny festiwal muzyczny. Przez to wszystko zawsze w taki czy inny sposób wracałam do mojej pierwszej miłości, muzyki. Być rozpoznawanym w ten sposób w tej chwili, z nagrodą Icon na Billboard Music Awards, to niesamowity zaszczyt i jest to coś, z czego jestem naprawdę dumna” – oświadczyła Blige.


Wokalistka zdobyła nagrodę Billboard Music Award 1995 za album roku R&B i zgarnęła dziewięć nagród w 2006 roku. Jest laureatką dziewięciu statuetek Grammy. W 2017 roku została pierwszą osobą w historii Oscara, która w tym samym roku została nominowana za aktorstwo i jako autor piosenki. Blige prawdopodobnie otrzyma w tym roku swoją pierwszą nominację do nagrody Emmy za udział w lutowym, gwiazdorskim pokazie Super Bowl Halftime Show, obok Dr. Dre, Snoop Dogga, Eminema i Kendricka Lamara.