Ledisi jest w grupie wielu rodowitych artystów Nowego Orleanu, którzy użyczyli swoich talentów Martinowi Shore’owi, reżyserowi pełnometrażowego filmu dokumentalnego „Take Me To The River: New Orleans”. Obraz, który skupia i celebruje bogatą muzyczną historię, dziedzictwo i kulturę Nowego Orleanu i Luizjany, trafi do wybranych amerykańskich kin w piątek, 22 kwietnia, a ścieżka dźwiękowa zostanie wydana tydzień później, 29 kwietnia. Zdobywczyni nagrody GRAMMY piosenkarka, autorka tekstów i aktorka pojawi się na płycie z nagraniem na żywo swojego funkowego utworu „Knockin’” z albumu „Turn Me Loose” z 2009 roku.

Do odświeżonej wersji „Knockin” dołączyli koledzy z Nowego Orleanu George Porter Jr., Ivan Neville i Ian Neville oraz wokalista i multiinstrumentalista Soulive and Lettuce Eric Krasno. Kolektywna interpretacja „Knockin’” utrzymuje nastrój jej oryginalnej piosenki w nienaruszonym stanie, a instrumentacja na żywo dodaje nowych emocji.


Każdy, kto widział Ledisi występ na żywo na koncercie lub w telewizji, wie, że robi to bez wysiłku i z największą łatwością. Teledysk do „Knockin’” to zapis materiału nagranego do filmu „Take Me To The River: New Orleans”.

Będzie o wiele więcej do zobaczenia i usłyszenia nie tylko od Ledisi, ale także od PJ Mortona, Snoop Dogga, Big Freedii, G-Eazy’ego, Christiana Scotta aTunde Adjuah ​​i wielu innych, gdy „Take Me To The River: New Orleans” zostanie wydane pod koniec tego miesiąca.