Prince Estate ogłosiło wydanie deluxe “Prince and the Revolution: Live”. Oryginalne nagranie zostało zarejestrowane w 1985 roku podczas legendarnej trasy Purple Rain. Przedstawienie, które odbyło się 30 marca w Syracuse w stanie Nowy Jork, było transmitowane na żywo milionom ludzi i uwiecznione w odpowiednim filmie koncertowym, również zatytułowanym “Prince and the Revolution: Live”. Teraz wykonanie zostało całkowicie zremasterowane i ulepszone cyfrowo – premiera już 3 czerwca.

Wersja audio “Prince and the Revolution: Live” ukaże się jako zestaw 3xLP, 2xCD i Blu-ray, a także na platformach cyfrowych.


Oryginalny obraz z występu Prince & The Revolution został ponownie zeskanowany, przywrócony i skorygowany kolorystycznie, podczas gdy oryginalne wielościeżkowe audio zostało zremiksowane i zremasterowane z dźwiękiem stereo, dźwiękiem przestrzennym 5.1 i Dolby Atmos. Inżynier nagrań Prince’aChris James, zremiksował dźwięk źródłowy, który został niedawno odkryty w skarbcu Prince’a w Paisley Park, gdzie znajdował się przez trzy dekady.