Duet sióstr Ibeyi, niedawno zapowiedział nowy album zatytułowany “Spell 31”. Wydawnictwo ujrzy światło dzienne już 6 maja nakładem XL Recordings. Po zaprezentowaniu singli “Sister 2 Sister” oraz “Made Of Gold” nagranym wspólnie z Pa Salieu, duet prezentuje utwór “Lavender & Red Roses” wykonany wspólnie z Jorją Smith!


“Spell 31” Ibeyi to jak dotąd ich najśmielsza propozycja, antidotum na apatię w podzielonym świecie – wyjaśnia aktywistka i autorka opowiadań Janaya Future Khan w eseju na temat “Spell 31” napisanym po tym, jak Ibeyi spotkały się z Khan pod koniec zeszłego roku.

To nie przypadek, że Ibeyi powróciły do świata, który potrzebuje duchowego uzdrowienia. Po takich tematach jak kobiecość, rasizm i aktywizm na wydanym w 2017 roku albumie “Ash” oraz historia rodziny, śmierć i pochodzenie na debiucie z 2015 roku, na “Spell 31” bliźniaczki postanowiły ponownie zmobilizować swoją moc Ibeyi by wejść na ścieżki odnowy w poszukiwaniu prawdziwej harmonii, uzdrowienia i magii.

“Spell 31” zawiera 10 nowych utworów, napisanych, wyprodukowanych i nagranych przez Ibeyi, współpracujących ze swoim długoletnim producentem Richardem Russellem (Ash, Ibeyi), w ciągu 2021 roku w Londynie. Na płycie pojawili się Jorja Smith, Pa Salieu, BERWYN, ojciec i matka Ibeyi. Znajdzie się także ich wersja utworu “Rise Above” zespołu Black Flag.