Emocjonalnym utworem zatytułowanym “Swobodnie”Ania Karwan zapowiada swój drugi album, który ukaże się jeszcze w tym roku, i zupełnie zmienia kierunek, w którym chce muzycznie podążać. Artystka po raz pierwszy przemówi w pełni własnym głosem, albowiem zadebiutuje jako autorka tekstów i muzyki.  

„Swobodnie” to początek mojej nowej drogi. Znalazłam odwagę na błędy, zdjęłam wstyd, oczekiwania i pretensje. Ten utwór to dojrzałe rozstanie. 
Z kim, z czym? Ze wszystkim, z czym nie było mi po drodze. Kiedy kolejny raz czujemy już bezsilność, to moment, w którym warto zebrać się na odwagę 
i w dojrzały sposób powiedzieć sobie dość. Każdy ma do tego prawo – tak opowiada o genezie powstania utworu sama artystka


Ten szalenie ważny, jeśli nie najważniejszy album w dorobku Ani Karwan, będzie odzwierciedleniem transformacji i jej rozwoju w trakcie pandemii. Po latach spędzonych na scenie, odważyła się powrócić do korzeni organicznego grania, a tym samym bardziej odkryła samą, pozwoliła sobie na podjęcie ryzyka, podejmowanie trudnych prób i popełniania błędów. Dojrzałe kompozycje i szczere poetyckie teksty to nowe oblicze Ani Karwan.  

Drugi album Ani Karwan ukaże się jesienią 2022 roku nakładem Agora Muzyka. 

fot. Marta Surowy