Zoe Wees wraca z kolejnym utworem poruszającym temat zdrowia psychicznego. Nowa piosenka nosi tytuł „Lonely” i jest następczynią debiutanckiej EPki artystki „Golden Wings”, która zgromadziła ponad 1,2 miliarda streamów na całym świecie.

– Dzięki muzyce zdobyłam wielu nowych, wspaniałych przyjaciół i otrzymałam niesamowite możliwości, często jednak czułam się przytłoczona wśród ludzi – mówi Zoe Wees. – Okazało się, że wielu moich przyjaciół czuło to samo. Zrozumiałam, że można mieć wokół siebie wspaniałe osoby, a mimo to czuć się samotną. Zrozumiałam też, że moje uczucia są ważniejsze niż cokolwiek fizycznego i że chcę być kochana za to, że jestem sobą, a nie za cokolwiek innego. Dojrzewam z dnia na dzień i mam w sobie wiele nadziei, nawet jeśli czasem jestem smutna. Mam nadzieję, że ta piosenka pomoże każdemu zauważyć, że nie jest sam i że inni myślą, czują podobnie.

– Zaczęłam pisać tę piosenkę w okolicach świąt Bożego Narodzenia, kiedy wiele osób czuje się samotnych – dodaje artystka. – Na początku ten utwór w ogóle mi się nie podobał. Przerwałam więc nagrania i poszłam do domu. Kilka tygodni później okazało się jednak, że nie mogę zapomnieć o tej piosence, więc zaczęłam znów nad nią pracować. Zajęło mi chwilę nim się do niej przekonałam, ale teraz naprawdę ją uwielbiam.

Zoe Wees ma talent, by przekuwać swoje złożone, pełne emocji historie w uniwersalne opowieści, z którymi każdy może się utożsamiać. W „Control”, surowym debiutanckim singlu, mierzy się z emocjonalnymi bliznami pochodzącymi z dzieciństwa i zmagań z padaczką centralno-skroniowa (traumatyczne schorzenie powodujące ataki). Szybko jednak okazało się, że z piosenką identyfikuje się wiele osób, które zmagają się z podobnymi, ale też i zupełnie innymi problemami. Kolejny singiel Zoe „Girls Like Us” został uznany za delikatny hymn, łączący dziewczyny na całym świecie. Pochodząca z Hamburga artystka 2021 rok zakończyła, wydając utwór „That’s How It Goes” (Feat. 6Lack) i ruszając z serią „Learning to Love Myself”. Wees zdobyła już uznanie dziennikarzy takich tytułów jak „The Guardian”, „Forbes”, „Gal Dem”, „Best Fit”, „Clash”, „Notion” czy „People”.