Kehlani ujawniła datę premiery swojego trzeciego albumu, „Blue Water Road”. Producentem wykonawczym jest zdobywca nagrody Grammy, Pop Wansela, a album zostanie wydany 29 kwietnia nakładem TSNMI/Atlantic Records.

Blue Water Road” to cel w moim umyśle. Daję wszystkim dostęp. To podróż emocjonalna, podróż seksualna i podróż duchowa. Dla mnie album jest jak szklany dom. Jest przezroczysty i świeci przez niego słońce” – powiedziała Kehlani w oświadczeniu na temat nowego albumu.

„Blue Water Road” będzie dostępne nie tylko na platformach streamingowych, ale także na kasetach i CD. Pojawią się również ekskluzywne promocje albumu, które obejmują przedmioty z autografami, takie jak płyta CD z grafiką i plakatem. Dodatkowo bluzy z kapturem i ubrania z długimi rękawami.

„Blue Water Road” zostało po raz pierwszy ogłoszone we wrześniu 2021 roku wraz z oficjalnym zwiastunem. Kehlani wydała piosenkę „Altar” jako główny singiel, któremu towarzyszył teledysk. Od czasu premiery utwór zebrał ponad 23 miliony streamów.


W lutym Kehlani wydała kolejny singiel „Little Story”. „Blue Water Road” pojawi się prawie dwa lata po jej poprzednim albumie, „It Was Good Until It Was’t”. Album zawierał utwory nagrane z Jhené Aiko, Lucky Daye, Masego i Jamesem Blake’iem. 8 kwietnia Kehlani pojawi się na drugim albumie Syd, „Broken Hearts Club”.