Były już metal i rock w wydaniu symfonicznym, pora na reggae. Niezwykła orkiestra The Chineke! postanowiła zmierzyć się z repertuarem legendarnego Boba Marleya. 27 maja ukaże się płyta o wszystko mówiącym tytule „Bob Marley & The Chineke! Orchestra”. W zestawie znajdą się największe przeboje jamajskiego artysty przełożone na język współczesnej muzyki poważnej. Nieprzypadkowo projekt przygotowała The Chineke! Orchestra. To niezwykły zespół, którego celem jest promowanie etnicznej różnorodności na klasycznej scenie.

– Jeśli choć jedno czarnoskóre bądź innej rasy dziecko czuje, że kolor jego skóry utrudnia mu realizowanie jego ambicji, to mam nadzieję, że będziemy dla niego inspiracją i stworzymy mu przestrzeń, gdzie zrozumie, że muzyka – każdego gatunku – jest dla wszystkich ludzi – wyjaśnia założyciel orkiestry, Chi-chi Nwanoku.


Na nadchodzącym albumie usłyszymy wykonane przez The Chineke! Orchestra interpretacje takich piosenek, jak „Exodus”, „One Love”, „4. Get Up, Stand Up”, „Redemption Song” czy „I Shot The Sheriff”. Za produkcję materiału odpowiada Nick Patrick, który pracował przy orkiestrowych płytach Elvisa Presleya czy Buddy’ego Holly’ego.