Rag’n’Bone Man połączył siły z Foyem Vancem w singlu “Sapling”. Piosenka stanowi nową wersję nagrania otwierającego ostatnią płytę Vance’a pt. “Signs Of Life”.

Rag’n’Bone Man był pierwszym wyborem do mojej brytyjskiej wersji “Sapling”. Nie chodzi nawet o jego głos, ale o jego duszę – komentuje Vance.

Znam Foya od lat i zawsze podziwiałem jego kreatywność i artyzm. Uwielbiałam z nim pisać i bardzo się ucieszyłem, że mogłem do niego dołączyć w tym utworze – dodaje Rag’n’Bone Man.

“Sapling” z udziałem Rag’n’Bone Mana to następca amerykańskiej edycji singla, w której pojawił się wokalista z Nashville, Anderson East.

“Sapling” to piękna piosenka, która już przypadła do gustu fanom Vance’a gromadząc 5,5 miliona streamów na Spotify. Z kolei “Signs Of Life” to czwarty album pochodzącego z Irlandii Północnej artysty i jednocześnie następca znakomicie ocenionej płyty “The Wild Swan”.

Jak zwykle Vance przeszedł samego siebie. Uwielbiam dawać mu kreatywną wolność, bo koniec końców jestem po prostu wielkim fanem jego twórczości – mówi Ed Sheeran, nie tylko kolega po fachu, ale także wydawca Vance’a.