Do sieci trafił czwarty studyjny album Meek, Oh Why? zatytułowany “Offline”. Muzycznie to kolejny po „Zachodzie” ukłon w stronę brzmień wypływających z serc analogowych syntezatorów, którym wtóruje hip-hopowy groove. W skład płyty wchodzi 10 nastrojowych utworów na których poza narracją prowadzoną przez samego artystę usłyszymy Szczepana Pospieszalskiego, Kubę Więcka, czy Michał Żaka. Wszystko zamknięte w mrocznej, pozbawionej świateł historii, która z utęsknieniem nawołuje do wspomnień analogowego świata.

Meek, Oh Why? o albumie “Offline”:

„Offline” jest koncepcyjną opowieścią o ucieczce z „rzeczywistości” DIGITAL do utopijnego „Offline”, w którym można spotkać samego siebie, zatrzymać się i spróbować odnaleźć harmonię egzystencji. Płyta opowiada o tęsknocie za światem analogowym, organicznym, takim w którym człowiek i otaczająca go natura wspólnie się wspierają. Muzycznie zarysowały się tu dwa światy. Pierwszy oparty na ciemnym brzmieniu, abstrakcyjnym podejściu do formy, kompozycji i produkcji. Drugi zupełnie skrajny, przystępny, momentami płytki w zamiarze. Zarówno free, jak i najczystszy w konstrukcji pop, to rejony, które budzą we mnie pewien dysonans, a zarazem bardzo mocno intrygują.


Przed premierą płyty artysta uchylił przed nami rąbka tajemnicy i wypuścił do sieci dwa, całkowicie różne od siebie single. “Nocne Niebo” – nostalgiczny, syntezatorowy numer z popowym refrenem oraz “Uśpieni Agenci” – mroczny, melorecytowany utwór z mocnym przesłaniem. Oba single doczekały się niesamowitych teledysków wyreżyserowanych przez Helenę Ganjalyan oraz Bartosza Szpaka, którzy subtelnie połączyli obie historie i stworzyli ciągłość narracji, której możecie dopatrywać się w wyżej wymienionych obrazkach. 

Trasa koncertowa: