On z Gdyni, ona z morskiej piany – tak anonsują się gdyńscy muzycy, którzy po raz kolejny nawiązali współpracę muzyczno-słowną. Jest to duet kompozytorski, czyli Kowalewska odpowiada za teksty – Łyszkiewicz za muzykę.

Gdynianie opowiadają swoją muzyką i tekstami życie w najpiękniejszym mieście świata, czyli właśnie w Gdyni, a zdarzają się tam, jak wszędzie, rozwody („E=mc2 + M3”), związki bez przyszłości („Do zapomnienia”), natchnienia i melancholie („Taksówka wspomnień”) oraz lekkie jak morska bryza piosenki, o tym cudownym mieście („Gdy-nią oddycham”). Muzyka nagrana na „setkę” przenosi do lat 60 XX wieku. Jak powiedział dziennikarz muzyczny Zbigniew Zegler po przesłuchaniu singla „E=mc2 + M3”:

„Gdybym miał się rozwodzić to tylko przy tej piosence”.

Niesamowitą ciekawostką o tym duecie kompozytorskim jest to, że Kowalewska i Łyszkiewicz są kuzynostwem, co okazało się niedawno, a muzycznie dowodzą tego na swoich płytach.

„”E=mc2+ M3″ czyli: piosenka w której chciałam, za pomocą podstawowych wzorów teorii względności i fizyki molekularnej, rozpisać emocje towarzyszące naszym tradycyjnym polskim rozwodom”. – Iza Kowalewska