Album „Arctic Riff” Tria Marcina Wasilewskiego z udziałem ikony amerykańskiego jazzu Joe Lovano miał swoją światową premierę 26 czerwca 2020 roku w prestiżowej wytwórni ECM Records. Prawie półtora roku czekaliśmy na możliwość wysłuchania na żywo muzyki z tego albumu w oryginalnym składzie. Szczęśliwie jesienią 2021 roku, Joe Lovano dołączył do polskiego Tria Marcina Wasilewskiego na trasie koncertowej w wybranych salach oraz na festiwalach w Polsce i innych europejskich krajach.

Jeden z koncertów, który miał miejsce w Centrum Kongresowym ICE Kraków, został zarejestrowany. Zapraszamy na jego premierowy pokaz na platformie Play Kraków.


„Arctic Riff” pierwsza kooperacja polskiego, genialnego jazzowego zespołu Marcin Wasilewski Trio i obdarzonego głębokim brzmieniem amerykańskiego saksofonisty tenorowego Joe Lovano, od razu zaowocowała muzyką, w której liryzm i siła wydają się idealnie zrównoważone. Ten wspólny projekt przedstawia nowe kompozycje Marcina i Joego, jak również standard Carli Bley, „Vashkar” (w dwóch wersjach), oraz improwizacje z pełnym zaangażowaniem każdego z czterech muzyków. Kunszt gry na kontrabasie Sławomira Kurkiewicza został pięknie wyeksponowany w spontanicznym utworze „Arco”.

Album „Arctic Riff” został nagrany we francuskim Studio La Buissonne w sierpniu 2019 roku, i wyprodukowany przez Manfreda Eichera.