10 lat po jej przedwczesnej śmierci trwała spuścizna Whitney Houston – jednej z najjaśniejszych gwiazd w historii muzyki – żyje dalej. Amid donosi, że nadal zarabia duże pieniądze na mediach, towarach i wydarzeniach opartych na jej podobieństwie (tj. koncert hologramowy, filmy dokumentalne itp.), a jej przychody – które w ciągu lat od śmierci piosenkarki wzrosły czterokrotnie – mają się zwiększyć tym bardziej dzięki wielu nowym projektom, które mają się ukazać w 2023 roku.

Gdy zagorzali fani Houston przygotowują się do jej pierwszej autoryzowanej biografii na dużym ekranie, grudniowego „I Wanna Dance with Somebody” z Naomi Ackie w roli głównej, ścieżka dźwiękowa filmu będzie jednym z trzech nowych projektów muzycznych inspirowanych Whitney. Pozostałe dwa, album gospel i album na żywo, ukażą się w 2023 roku, i zostaną wydane w ramach obchodów upamiętniających jej 60. urodziny.


Jeśli to nie wystarczy, by wzbudzić podekscytowanie, doniesienia mówią, że na Broadwayu pojawi się biograficzny musical oparty na życiu zmarłej piosenkarki. Chociaż do tego projektu nie jest jeszcze dołączona żadna oficjalna data premiery, poinformowano, że przedstawienie teatralne na żywo pojawi się po wydaniu biografii na dużym ekranie.

Powyższe wiadomości pojawiły się wkrótce po tym, jak dostarczono wiadomość, że kontrowersyjna trasa hologramowa Whitney Houston ma zostać wznowiona w Europie, zanim uda się do Stanów Zjednoczonych.