Trombone Shorty zapowiada swój długo wyczekiwany nowy album studyjny „Lifted”, który ukaże się 29 kwietnia nakładem Blue Note Records. Na swoim pierwszym od pięciu lat albumie urodzony i wychowany w Nowym Orleanie muzyk wykorzystuje surową moc i porywający rytm swoich legendarnych koncertów na żywo. Utwory zostały nagrane we własnym studio Buckjump z producentem Chrisem Seefriedem (Fitz and the Tantrums, Andra Day).

Shorty i jego koledzy z zespołu przebijają się przez funk, soul i psychodeliczny rock z transcendentnymi występami, nastawionymi na śmiałe piosenki, które badają ludzką determinację w trudnych czasach. Na płycie gościnnie zagrali Gary Clark, Jr., Lauren Daigle i New Breed Brass Band.

Promocję „Lifted” rozpoczyna singiel „Come Back”, hip-hopowym rytmem z hard rockową energią. Choć jest to rozrachunek ze stratą i żalem, „Come Back” – jak większość albumu – niesie ze sobą pokłady siły.


Tytuł albumu „Lifted” i zdjęcie na okładce nawiązują do relacji, jaką Trombone Shorty miał ze swoją matką, Lois Nelson Andrews. Poświęcając album jej pamięci, mówi:

„Niedawno zmarła, ale inspirowała mnie aż do ostatnich dni życia, dlatego umieściłem na okładce jej zdjęcie, na którym trzyma mnie na rękach. Podnosiła mnie przez całe życie”.


Tracklista: “Come Back” // “Lie to Me” // “I’m Standing Here” (Feat. Gary Clark, Jr) // “What It Takes” (Feat. Lauren Daigle) // “Everybody in the World” (Feat. New Breed Brass Band) // “Lifted” // “Forgiveness” // “Miss Beautiful” // “Might Not Make It Home” // “Good Company”