Zrywając z powszechnym przekonaniem, że muzyka klasyczna jest duszna i elitarna, Sofiane Pamart kontynuuje łamanie zasad! Właśnie ukazał się jego nowy album “Letter”. Wydawnictwo składa się z 18 utworów, i został napisany podczas podróży Sofiane’a po Azji, przez różnorodne krajobrazy Korei Południowej, Japonii, Tajlandii, Singapuru, Tajwanu i Wietnamu. Album ma formę listu skierowanego bezpośrednio do wszystkich tych, którzy do tej pory śledzili jego podróż – lista tytułów układa się w osobiste wyznanie.


28-letni Francuz Sofiane Pamart, nazywany “enfant terrible” francuskiej muzyki klasycznej. Znany ze swojej żarliwości oraz silnego i buntowniczego temperamentu, poświęca się raczej komponowaniu własnych dzieł niż interpretacji klasycznego repertuaru. Dzięki swojej nowatorskiej interpretacji muzyki fortepianowej na nowo definiuje, co to znaczy być gwiazdą muzyki klasycznej, stając się przy tym jednym z najczęściej słuchanych artystów tego gatunku.

Sofiane zyskał ogromne uznanie ze strony francuskiej publiczności oraz krytyków muzycznych za sprawą debiutanckiego albumu “Planet” (2019). Kolejne wydawnictwo, “Planet Gold” (2021), umożliwiło mu dotarcie do międzynarodowej publiczności, co przypieczętował fenomenalnym występem w roli headlinera ubiegłorocznej edycji Montreux Jazz Festival.