Z końcem listopada 2021 roku, mistrz brzmienia soul/r&b Maxwell opublikował klip do swojego nowego singla „OFF”. To pierwszy utwór zapowiadający pierwszy od sześciu lat albumu „blacksummer’sNIGHT”. Nowy longplay jest ostatnią odsłoną nagradzanej i docenionej przez krytyków serii trylogii BLACKSUMMERS’NIGHT, która przyniosła mu siedem nominacji do nagrody GRAMMY i trzy wygrane!

W programie The Late Show With Stephen Colbert, Maxwell wykonał utwór na żywo, ponadto udzielał rad widzom, którzy pisali do niego z różnymi zagadnieniami miłosnymi dotyczącymi jego własnego, romantycznego statusu.


Maxwell od ponad dwóch dekad umiejętnie porusza melomanów na całym świecie, mając na swoim koncie pięć studyjnych albumów. Piosenkarz na nowo zdefiniował muzykę soul w kwietniu 1996 roku, wydając w Columbia Records swój debiutancki longplay „Maxwell’s Urban Hang Suite”. Zdobył nominacje do nagrody Grammy, status podwójnej platyny i złoto RIAA za singiel „Ascension (Don’t Ever Wonder)”. Następnie pojawiły się platynowe albumy „Embrya” (1998) i „Now” (2001). Po ośmiu latach „BLACKsummmers’night” z 2009 roku zadebiutowało na pierwszym miejscu listy Billboard 200 i zdobyło dwie nagrody Grammy, w tym za najlepszy album R&B. Do tej pory Maxwell uzyskał 4 certyfikaty platynowego albumu od RIAA. Jego ostatni album „blackSUMMERS’night”, druga część muzycznej trylogii, przyniósł Maxwellowi trzecią nagrodę Grammy (najlepszy utwór R&B za „Lake By The Ocean”), nagrodę NAACP Image Award (wybitny artysta męski) oraz nagrodę Soul Train Award (Najlepszy męski artysta R&B/Soul).