Nominowany do Grammy duet ODESZA powraca po czteroletniej przerwie w towarzystwie legendy soulu i bluesa – Bettye LaVette. Singiel „The Last Goodbye” (feat. Bettye Lavette) ukazuje się nakładem Ninja Tune / Foreign Family Collective.


Inspiracją dla “The Last Goodbye” była piosenka Bettye Lavette z 1965 roku “Let Me Down Easy”. Wokal członkini Blues Hall Of Fame zrobił takie wrażenie na młodych muzykach, że postanowili przebudować utwór, łącząc filmowe barwy syntezatorów i nowoczesne elektroniczne brzmienie, które korespondują z silnym głosem Betty. Premiera singla Odesza w The Zane Lowe Show na Apple Music 1, potwierdza nadzieje fanów na powrót duetu do tworzenia muzyki.

“Ta piosenka narodziła się z pomysłu, by nadać jednemu z tych wiecznych, definiujących nurty utworów muzycznych, takich ‘Let Me Down Easy’ Bettye LaVette, nowoczesną i współczesną elektronicznej oprawę. Idea połączenia dwóch światów, które na początku wydają się odległe, zawsze była czymś, co nas pociągało. To był absolutny zaszczyt móc pracować z głosem Bettye, która w niespotykany sposób potrafi przekazać emocje za pomocą swojego wokalu” – mówią członkowie grupy.

Duet producencki ODESZA to Harrison Mills i Clayton Knight, którzy zaczęli tworzyć razem muzykę po spotkaniu na uniwersytecie w Waszyngtonie. W 2012 roku wydali chwalony przez krytyków debiutancki album “Summer’s Gone”, a następnie w 2014 roku płytę “In Return”, która zadebiutowała na szczycie listy przebojów Billboard’s Dance/Electronic i zawierała platynowy singiel “Say My Name”. Remiks tego utworu autorstwa RAC został później nominowany do GRAMMY w 2016 roku. Ich trzeci album, “A Moment Apart”, został wydany w 2017 roku i podobnie jak poprzednik – otrzymał status złotego oraz przyniósł im dwie nominacje do nagrody GRAMMY w kategorii Best Dance/Electronic Album i Best Dance Recording za singiel ‘Line Of Sight’. Krążek zadebiutował na 3. miejscu na liście Billboard Top 200.