Po miesiącach spekulacji i ostatnim singlu „West Indies”, 21-letnia Koffee ogłosiła właśnie nadchodzącą premierę swojego debiutanckiego albumu „Gifted”, który ukaże się 25 marca. Zapowiedzi wydawnictwa towarzyszy nowy singiel „Pull Up”.


Zwracając na siebie uwagę światowym hymnem „Toast” z 2019 roku i późniejszą EPką „Rapture”, trudno uwierzyć, że Koffee nie wydała jeszcze pełnowymiarowego albumu – w krótkim czasie, kiedy tworzyła muzykę, stała się filarem reggae i społeczności dancehallu, promieniując przesłaniem nadziei ze swojego domu w Spanish Town na Jamajce do publiczności na całym świecie. Stawiając na autentyczność, Koffee stworzyła album, który wykracza poza jego wpływy, tworząc innowacyjne i świeże dzieło, gotowe popchnąć gatunek do przodu.

Aby upamiętnić ogłoszenie premiery „Gifted”, Koffee wydała właśnie nowy singiel „Pull Up”. Utwór został wydany jako ‘Hottest Record’ w BBC Radio 1 i wyprodukowany przez pioniera Afroswing Jae5. Towarzyszy mu teledysk wyreżyserowany przez KC Locke, który zamienia wyspową scenerię jej poprzedniego klipu do „West Indies” (nakręconego na klifach West Endu w Negril) w mniej tropikalną lokalizację stoczni w Manchesterze. Niemniej jednak Koffee emanuje radością, gdy pędzi przez miejski krajobraz, wykrzykując to, co jej publiczność wie już od dawna od dawna: „Nigdy nie znajdziesz takiej jak ja”.


W 2022 roku Koffee zabierze swój elektryzujący koncert na sceny na całym świecie, w tym niedawno ogłoszoną trasę koncertową Gifted Tour po USA, a także da debiutancki występ na festiwalu Coachella w Palm Springs. Fani z Wielkiej Brytanii będą mogli świętować premierę albumu kilkoma kameralnymi koncertami w sklepach, które rozpoczną się na londyńskim EarthH w dniu premiery.

„Pull Up” to najnowszy muzyczny statement artystki, która przekształciła, unowocześniła i zrewitalizowała reggae, przedstawiając gatunek zupełnie nowej publiczności. Urodzona w Spanish Town Koffee przeszła do historii w 2020 roku, kiedy to stała się pierwszą kobietą i najmłodszą artystką, która zdobyła nagrodę Grammy dla najlepszego albumu reggae za swój projekt „Rapture”. Oprócz szeregu głośnych współprac muzycznych (m.in. J Hus, Gunna, Daniel Caesar), Koffee ostatnio przyczyniła się również do stworzenia ścieżki dźwiękowej do filmu „The Harder They Fall” z 2021 roku na Netflixie.