Dostępna jest już sesja wideo, która jest owocem międzynarodowej współpracy wydawnictw No Wave z Wielkiej Brytanii i Wytwórni Krajowej z Polski. To wyjątkowe spotkanie wybitnych instrumentalistów z dwóch części Europy, legendarnego klarnecisty, jednego z twórców yassu – Jerzego Mazzolla oraz słynnego gitarzysty ze sceny improwizowanej z UK – Jonathana Dobie


Podczas tego intymnego koncertu online Jerzy Mazzoll wykonuje utwory ze swojej najnowszej płyty „Być” – która ukaże się nakładem Wytwórni Krajowej wczesną wiosną 2022 roku. Poza Jerzym i Jonathanem w koncercie wzięli również udział muzycy z Polski – Michał Szturomski, pomysłodawca i producent muzyczny albumu „Być” oraz ceniony pianista Miłosz Wośko, którego partie fortepianu usłyszymy również na nadchodzącym wydawnictwie. 
 
W warstwie muzycznej materiał z płyty „Być” jest odejściem Mazzolla od form eksperymentalnych. To pełna spokoju, organiczna i przestrzenna muzyka, która koncentruje się na melodii i rytmie. To nowe, dla wielu na pewno zaskakujące wcielenie Jerzego Mazzolla. Album powstał z pragnienia piękna i spokoju, które w ostatnich latach odnalazł Jerzy.


Nagranie odbyło się w bliskim dla wszystkich muzyków miejscu, studiu Dwa Domy w Piasecznie, pod czujnym okiem Michała Kupicza (realizacja dźwięku). Za rejestrację wideo tego wydarzenia odpowiedzialny jest Hubert Zieliński z domu produkcyjnego PLEASE Productions. 
 
Projekt został sfinansowany i współorganizowany przez Instytut Adama Mickiewicza / Culture.pl, ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach akcji Zagraj to!