Po rozświetleniu świata tak potrzebnym przesłaniem, piosenkarka i autorka tekstów Emmy Meli zaprezentowała właśnie teledysk do swojego singla „I Am Woman”, którym podbiła świat. W wyreżyserowanym przez Lisę Eaton klipie, Emmy zapewnia oszałamiającą i popisową interpretację piosenki, wspieraną przez sześcioosobowy zespół grający na żywo. Jej głos emanuje energią i surową mocą pomiędzy kipiącą linią basu a solidnym beatem. Ukazuje swój potencjał w głównej afirmacji:

„Jestem kobietą, jestem nieustraszona, jestem seksowna, jestem boska, jestem niepokonana, jestem kreatywna. Kochanie, możesz ustawić się w kolejce”.


„I Am Woman” przekształciło się z fenomenu mediów społecznościowych w hymn pokolenia. Początkowo utwór eksplodował na TikToku, inspirując ponad 750 tysięcy filmików i przyciągając ponad 1,3 miliarda wyświetleń pod hashtagiem #IAMWOMAN. Następnie utwór osiągnął szczyt w rankingu Viral Global 50 Spotify na 1. miejscu, zdobywając średnio 2 miliony streamów dziennie.

Emmy Meli zawsze pisała dziennik – nawet po nieprzespanych nocach, pędząc do dwóch prac. W przerwach między zmianami w kawiarni i dostarczaniem drinków na polu golfowym, 22-latka bazgrała słowa piosenek. Następnie w dzień wolny nagrywała utwory. Z Amy Winehouse i Lauryn Hill w roli idolek, nieuniknionym było, że Emmy poczuje się najbardziej spełniona jako rzeczniczka współczesnego feminizmu. Łącząc potężne przesłanie z hipnotyzującymi stylizacjami wokalnymi, które obejmują jazz, R&B, pop i funk, Emmy Meli ma teraz tylko jedną, wyjątkową pracę i jest gotowa na przejęcie rynku.