Minęło 25 lat od premiery trzeciego studyjnego albumu Jamiroquai„Travelling Without Moving”. Z tej okazji płyta ukazuje się na dwóch żółtych, 180-gramowych winylach ze zmodyfikowaną okładką.


Oryginalnie wydany we wrześniu 1996 roku krążek „Travelling Without Moving” jest jednym z najpopularniejszych, oraz najlepiej sprzedających się albumów z muzyką funkową. Do dnia dzisiejszego na świecie rozszedł się w ponad 8 milionach egzemplarzy. Ponadczasowy klasyk, na którym znalazły się takie hity jak „Virtual Insanity” czy „Cosmic Girl”, otworzył drzwi do światowej kariery dla brytyjskiej grupy Jamiroquai.

Teraz, po ponad 25-ciu latach od premiery, przekaz który został zawarty w piosenkach z „Travelling Without Moving” jest wciąż aktualny, a dla niektórych jeszcze bardziej trafiony. Bazując na tym, że materiał został skomponowany w momencie kiedy internet dopiero stawiał swoje pierwsze kroki, a o social mediach nikt jeszcze nie myślał, refren utworu „Virtual Insanity” nabiera jeszcze większego znaczenia.


Do dnia dzisiejszego zespół Jamiroquai stanowi swojego rodzaju inspirację dla wielu wpływowych współczesnych artystów, w tym między innymi dla Dua Lipy, Thundercat, J Dilla, Madlib, Justice, Tyle the Creator czy Calvina Harrisa. „Travelling Without Moving” pokrył się wielokrotną platyną w różnych krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Album i promujące go single zebrały wiele wyróżnień, w tym 10 nominacji i 4 nagrody MTV Video Music Awards w 1997 roku oraz nagrodę Grammy w 1998 roku w kategorii Best Pop Performance by a Duo or Group with Vocals.

W ramach świętowania 25-tej rocznicy wydania albumu „Travelling Without Moving”, teledysk do singla „Virtual Insanity” został odświeżony do wersji 4K.