Louis Armstrong House Museum, który celebruje spuściznę wielkiego muzyka, wprowadza na rynek nowy bezpłatny przewodnik cyfrowy. Przewodnik zawiera funkcje audio i wideo, a także zdjęcia, aby przedstawić kompletny przewodnik po karierze Louisa Armstronga. Jest oferowana przez Bloomberg Connects z Bloomberg Philanthropies, którą można pobrać z Google Play i App Store.

Nowy cyfrowy przewodnik jest również przeznaczony do użytku w połączeniu z osobistą wizytą w domu w Corona, Queens, NY, gdzie Louis i jego żona Lucille mieszkali aż do śmierci w 1971 roku, i zawiera obszerne archiwum muzyczne.

„Cieszymy się, że możemy dołączyć do wyjątkowej społeczności muzealnej, której kuratorem jest Bloomberg Philanthropies” – mówi dyrektor wykonawczy Louis Armstrong House Museum Regina Bain. „Dzięki wsparciu Bloomberg instytucje kulturalne w Nowym Jorku i na całym świecie mogą teraz udostępniać rzadkie przedmioty zarówno naszym członkom, jak i nowym odbiorcom.

„Oprócz tego, że był niesamowitym muzykiem, Louis Armstrong był jednym z pierwszych użytkowników nowej technologii” – dodaje Bain. „Chciałby, żeby nasze małe, ale potężne muzeum zostało wybrane do tej wczesnej kohorty doskonałości muzeów”.

Wystawione są liczne kolekcje, w tym sygnowana kolekcja Louis Armstronga, zawierająca niezwykłą osobistą kolekcję artysty i Lucille obejmującą 1600 nagrań, 650 nagranych w domu taśm szpulowych w ręcznie zdobionych pudełkach, 86 albumów z wycinkami, 5000 fotografii, 270 zestawów części zespołu , 12 stóp liniowych papierów, listów i rękopisów, pięć trąbek, 14 ustników, 120 nagród i plakietek i nie tylko.