Kinga Głyk, czyli najlepsza polska basistka nowego pokolenia i wschodząca gwiazda jazzu/bluesa wystąpi 1 marca 2022 roku, w Filharmonii w Szczecinie, w ramach Szczecin Jazz. Basistka swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku 12 lat grając w rodzinnym zespole Głyk P.I.K. TRIO. Mimo młodego wieku dała już wiele koncertów nie tylko w Polsce, ale także w takich krajach jak Indonezja, Austria, Niemcy, Szwajcaria, Włochy, Portugalia, Słowacja, Czechy i Ukraina. 


W marcu 2015 wydała swój debiutancki album “Rejestracja”. Płyta zebrała pozytywne recenzje Trójki – Polskiego Radia oraz magazynów “Jazz Forum” i “Twój Blues”. W corocznej ankiecie Jazz Top i Blues Top była nominowana w następujących kategoriach: Nowa Nadzieja, Gitara Basowa I Odkrycie Roku. W lutym 2016 Kinga w wieku 18 lat nagrała na żywo swój drugi autorski album “Happy Birthday”. W czerwcu 2016 roku BASS PLAYER UNITED opublikował na Facebooku film przedstawiający Kingę wykonującą “Tears in heaven” Erica Claptona, osiągając 20 milionów wyświetleń. 


W październiku 2017 ukazał się album studyjny “Dream”. Płyta została nagrana w towarzystwie najbardziej znanych światowych muzyków, takich jak Greg Hutchinson (perkusja), Tim Garland (saksofon), Nitai Hershkovits (fortepian). Album został wydany przez jedno z najbardziej renomowanych wydawnictw muzycznych Warner Music Group Company. 

W 2019 wydała płytę “Feelings”. To bardziej osobisty album. Zawiera 12 utworów, z których siedem napisała Kinga, a dwa z pianistą Pawłem Tomaszewskim. Kinga była jedną z gwiazd zeszłorocznej edycji Szczecin Jazz 2021, niestety mogliście usłyszeć ją tylko online.

Bilety na koncert są już dostępne w sprzedaży.