Ukazał się pełny zwiastun długo oczekiwanego filmu dokumentalnego Janet Jackson, “JANET”. Pierwsza część dwugodzinnego programu będzie wyemitowana w piątek 28 stycznia o godzinie 20:00 EST na Lifetime i A&E.

Trzyminutowy klip zaczyna kilku znanych artystów, takich jak Ciara, Mariah Carey, Regina King i Samuel L. Jackson, chwalących Jackson i jej dziedzictwo.Zwiastun wskazuje na niektóre osobiste tematy, które Jackson poruszy, w tym jej dzieciństwo, przeszłe związki, macierzyństwo, występ podczas Super Bowl XXXVIII i wiele innych.

Według komunikatu prasowego “JANET” to:

„intymne, szczere i niefiltrowane spojrzenie na jej nieopowiedzianą historię”.

Dokument, którego nakręcenie zajęło pięć lat, wyreżyserował Ben Hirsch, a wyprodukowała firma Workerbee and Associated Entertainment Corporation. Janet Jackson i Randy Jackson pełnią rolę producentów wykonawczych.

“JANET” będzie zawierać nigdy wcześniej nie widziany materiał filmowy, a także komentarze niektórych członków jej rodziny, bliskich przyjaciół i kolegów z branży. Dokument świętuje 40. rocznicę wydania debiutanckiego albumu Jackson, który ukazał się we wrześniu 1982 roku.

Skoro mowa o albumach, w przygotowaniu jest kolejny album Jackson, “Black Diamond”. Będzie to następca “Unbreakable” z 2015 roku.