Little Dragon w zeszłym roku znaleźli się w mało komfortowej sytuacji, kiedy po wydaniu albumu „New Me, Same Us”, pogrążeni we wczesnych dniach pandemii COVID-19, nie mogli kontynuować zaplanowanej trasy koncertowej wspierającej projekt. Kwartet walczył jednak dalej, wierząc, że album utrzyma się przy życiu dzięki EPce z remiksem, która pojawiła się w sierpniu.

A teraz kończą rok 2021 nowym singlem „Drifting Out”.


Drifting Out” to spokojna piosenka, która nawiązuje do przełomowego utworu „Twice”. Łączy wokal Yukimi Nagano z niemal klasyczną linią fortepianu. Poetyckie podejście Yukimi do pisania piosenek, które zwykle pozostawia rzeczy wystarczająco niejasne, by można je było wielokrotnie interpretować, nieco bardziej skupia się na refrenie, gdy opisuje zagubienie i potrzebę miłości, która pomoże jej znaleźć drogę.

Little Dragon wydali także dwie inne wersje piosenki. Pierwszą z nich jest remiks autorstwa Kelseya Lu, który wokal Yukimi łączy z mrocznym, sondującym elektronicznym beatem. W drugiej słyszymy znanych wiolonczelistów Jacoba Koranyi i Yo-Yo Ma.