Issa Rae przez ostatnie pięć lat wiedziała, jak pisać postacie, które w najprawdziwszy sposób przemawiają do współczesnego milenialsa, jej ucho do muzyki pasującej do tego ducha było jej drugorzędną supermocą. Jej pierwszym sukcesem było włączenie Raphaela Saadiqa i Solange do kierownictwa muzycznego we wcześniejszych sezonach serialu, ponieważ, nie mogła zrobić tego sama.

Na ścieżce dźwiękowej do ostatniego sezonu serialu “Insecure”, Raedio ćwiczy umiejętność tworzenia składu ze świeżych i nowych wykonawców. Album rozpoczyna się utworem w postaci “Get It Girl” Saweetie.

Kolejne dwie piosenki, głównie rapowe, brzmią w podobny sposób, jakby były prawie stworzone do szybkich 30-sekundowych spotów. Utwory “50 Lem Hunnits” Akeem Ali, Jorge Amadeus i “Fantasy” Amindi, Kiah Victoria, Ace Henderson, oba z udziałem 27Delly i produkcją L3gion, brzmią nieco wymyślnie z przymrużeniem oka.

Issa Rae zna swoją publiczność. Podczas gdy program jest nastawiony na 30-latków lub tych, którzy znajdują się na przepaści 30. Ścieżka dźwiękowa stara się wprowadzić świeżą, nową muzykę. To zatem pozostawia jedną trzecią ścieżki dźwiękowej pełnej muzyki, która jest bardziej definiowana jako hybryda stylu rapowego materiału. Oznacza to piosenki takie jak: “Time Off” Habermehla, “Pipe Dreams” Raedio, TeaMarr, ballady “Fun” Nneny i “What’s The Use” Josha Levi oraz ironicznie zatytułowane “Mad B***hes” Mikhali Jené i Ro Jamesa, “Seein Ya” Jessego Boykinsa III, DUCKWRTH, Ambré i Thundercat, “Satellite” Louisa Cole’a i Genevieve Artadi.

Dzięki różnym producentom i wykonawcom, ostatnia ścieżka dźwiękowa “Insecure” prezentuje coś dla każdego, zwłaszcza jeśli można połączyć melodie z niezapomnianymi scenami z tego pożegnalnego sezonu. Niezależnie od tego, czy masz 30 lat, więcej lub mniej, nastroje z pewnością będą dopasowane.