Ostatnia, znakomicie przyjęta przez słuchaczy i krytyków, płyta Marka Napiórkowskiego doczekała się edycji winylowej. W ramach jesiennej trasy, promującej wydawnictwo, artysta wraz z zespołem wystąpi w Krakowskim Teatrze VARIETE!

Tytuł płyty „HIPOKAMP” nawiązuje do tajemniczego i nie do końca zbadanego obszaru, jakim jest ludzki mózg. Podobnie, osadzona w oryginalnym kontekście brzmieniowym, nowa muzyka gitarzysty to spektrum tajemniczych i nieoczywistych barw. „HIPOKAMP” to album łączący wyrafinowane improwizacje jazzowe ze światem elektronicznych struktur dźwiękowych i frapujących dialogów instrumentów perkusyjnych. Trio, oparte na dźwiękach elektrycznej gitary, analogowych syntezatorów (Jan Smoczyński) i stylowo brzmiącej perkusji (Paweł Dobrowolski), Napiórkowski postanowił wzbogacić obecnością multi-perkusjonisty – Brazylijczyka Luisa Ribeiro. Premierze płyty „HIPOKAMP” w roku 2019 towarzyszyła ogólnopolska trasa koncertowa z udziałem gwiazdy z jazzowego Olimpu – Mino Cinelu, a album „HIPOKAMP” otrzymał dwie nominacje do nagrody FRYDERYK 2020 (album oraz jazzowy artysta). Aktualnie na jesiennej trasie wraz z Marek Napiórkowski trio wystąpi także australijski perkusjonalista Philiip South.

Skład zespołu: Marek Napiórkowski (gitary), Jan Smoczyński (syntezatory, instrumenty klawiszowe), Paweł Dobrowolski (perkusja), Philip South (instrumenty perkusyjne)

Bilety dostępne w kasie Teatru oraz na stronie www.teatrvariete.pl, w cenie 75 PLN, w dniu koncertu 85 PLN.