Khalid ogłosił, że jego nowa EPka, „Scenic Drive” zostanie wydana 3 grudnia 2021 roku nakładem RCA Records. Alicia Keys, 6LACK, Lucky Daye, Quin, JID, Kiana Ledé, Majid Jordan, Smino i Ari Lennox – to lista gości, którzy dołączyli do tego projektu. Album będzie zawierał również jego wcześniej udostępniony utwór „Present”.

„Jestem bardzo wdzięczny, że współpracowałem przy tym projekcie z tak wieloma niesamowitymi i utalentowanymi artystami! Poza tym jestem bardzo podekscytowany, że wszyscy to usłyszą.” – napisał Khalid na Instagramie. „Zawsze denerwuję się wydawaniem nowej muzyki, ale mogę szczerze powiedzieć, że jest to projekt, który na zawsze będę trzymał blisko mojego serca. Chcę podziękować wszystkim za wprowadzenie tego w życie!” – dodał.


„Scenic Drive” będzie następstwem drugiego albumu Khalida, „Free Spirit”, który ukazał się w 2019 roku. Z innych wiadomości, Khalid występuje w nowym świątecznym singlu Mariah Carey „Fall in Love at Christmas” wraz z Kirkiem Franklinem. Piosenka pojawi się w nadchodzącym świątecznym wydaniu Carey, „Mariah’s Christmas: The Magic Continues”, którego premiera również odbędzie się 3 grudnia.