W środę, 24 listopada ruszyła 9. edycja Rzeszów Jazz Festiwal. W ramach festiwalu odbędą się 4 koncerty oraz premierowa prezentacja słuchowiska „Istnienie Poszczególne” inspirowanego życiem i twórczością Tomasza Stańko.

Wydarzenia festiwalowe będą odbywać się na Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, w kawiarni Niezła Sztuka, w Kinie za Rogiem oraz w Kościele Ojców Dominikanów. Wystąpią studenci i wykładowcy kierunku „Jazz i muzyka rozrywkowa” Uniwersytetu Rzeszowskiego, trójmiejski duet BLED (Emil Miszk – trąbka, inst.. klawiszowe i Sławek Koryzno – perkusja, syntezatory), legenda polskiego fusion, zespół Walk Away ze świeżo wydaną płytą „Flower Power” oraz trio znakomitego pianisty Pawła Kaczmarczyka, któremu towarzyszyć będą Alan Wykpisz – kontrabas i Grzegorz Pałka – perkusja. Organizatorem festiwalu jest Tomasz Drachus i stowarzyszenie Art Motiv.

Wstęp na koncert zaduszkowy Paweł Kaczmarczyk Trio oraz na prezentację słuchowiska „Istnienie Poszczególne” Michała Chołki jest bezpłatny. Bilety na resztę koncertów dostępne są w serwisie niezla-sztuka.pl.