Jessy Lanza – kanadyjska producentka i wokalistka rozkręci imprezę w Warszawie 31 maja 2022 roku, wykorzystując swój najnowszy repertuar – kompilacje stworzoną specjalnie dla DJ-Kicks. 

Jessy to outsiderka zainspirowana synth popem oraz post-discowym R&B. Dorastała w domu z piwnicą wypełnioną po brzegi sprzętem muzycznym jej ojca. To właśnie stąd wzięło się jej zamiłowanie do muzyki undergroundowej.

Singiel promujący mix artystki dla DJ-Kicks został zainspirowany jej przyjacielem, który stronił od zaangażowania.

“Myślałam o kobietach, które wpadły w jego sidła i napisałam “Seven 55” z ich punktu widzenia.”

Utwór powstał w kolaboracji z Loraine James. W ramach trasy “2022 Tour” Lanza wystąpi w klubach na całym świecie zarówno ze swoimi autorskimi miksami jak i z utworami, które wyprodukowała dla Marie Davidson czy Kate NV. 

Wraz z premierą składanki Jessy udostępniła cztery świeże utwory “Guess What”, “Seven 55” (z Loraine James), “Wet X3” i “Heaving” (z Taraval).

Kompilacja Jessy dla DJ-Kicks ukazała się w odpowiednim momencie. Świat powoli zaczyna się ponownie otwierać, a sam krążek jest portalem na parkiet taneczny, który przenosi słuchaczy w stan czystej euforii.

“Zrobiłam ten mix, żeby połączyć kropki. Utwory, które na nim umieściłam, to takie, na które ludzie entuzjastycznie reagują, niezależnie od tego, w którym miejscu na świecie gram. W każdym kawałku zawsze musi być melodia – czy to wokalna czy rytmiczna. Musi być coś chwytliwego, radosnego i coś, co połączy Cię ze słuchaczem”.

Artystka ma na koncie trzy albumy: “Pull My Hair Back” (2013), “Oh No” (2016) i “All The Time” (2020).