Na swój oficjalny debiut India Shawn nie mogła wybrać lepszego czasu. Po tym, jak jej piosenka „Movin’ ON” znalazła się w drugim odcinku ostatniego sezonu serialu „Insecure”, a większość produkcji wykonał producent wykonawczy D’Mile – ten sam człowiek, który stworzył niedawno wydany album Silk Sonic, „An Evening With Silk Sonic”. Piosenkarka i autorka tekstów postanowiła dać słuchaczom mieszankę tego, co znane i zupełnie nowe, z pewnym optymizmem i odrobiną cynizmu, a także zaprosić kilku przyjaciół na przejażdżkę z jej EPką „Before We Go”.

Wyróżnikiem projektu jest fakt, że goście Shawn są wykorzystywani do różnych aspektów ich artyzmu, z których są znani, czego przykładem są Anderson .Paak i 6LACK zarówno rapując, jak i śpiewając podczas swoich występów (w „MOVIN’ ON” i „NOT TOO DEEP”).

Niezależnie od tego, czy chodzi o łagodne, poetyckie piosenki, czy ostro brzmiące, skoczne numery, „Before We Go” składa się z dwóch części, a India Shawn potrafi zapewnić słuchaczom różne odcienie muzyczne. W oświadczeniu na jej IG zauważa:

„Chciałam, abyś doświadczył tych piosenek tak, jak je sobie wyobrażałam, jako ciało, kolekcję, do której możesz jeździć, tańczyć lub płakać; coś, z czym możesz żyć.”

Z głosem, który jest tak silny, debiut nagrany pod szyldem Epic Records, India Shawn pozwala jej dotrzeć do szerszej publiczności i stać się marką głównego nurtu.