Na chwilę przed premierą albumu “Live”, którego premierę zaplanowano na 12 listopada 2021 roku, Ewa Bem odkrywa kolejny singiel z nadchodzącej płyty i zarazem jeden z największych przebojów w karierze – “Podaruj mi trochę słońca”. Utwór trafił już do słuchaczy na YouTube oraz do serwisów streamingowych, a w najbliższy piątek ukaże się na wydaniu fizycznym.

Po bardzo ciepło przyjętym singlu “Wyrzeźbiłam Twoją Twarz w Powietrzu” zapowiadającym album, artystka prezentuje swój kolejny przebój. “Podaruj mi trochę słońca” to utwór pochodzący oryginalnie z repertuaru zespołu BemiBem tworzonego wspólnie przez Ewę Bem i jej brata Aleksandra.


Tak artystka wspomina dorastanie w towarzystwie rodzeństwa i muzyki:

Mój brat Aleksander był najbardziej utalentowany muzycznie z trójki naszego rodzeństwa, tak więc ja wraz z Jarosławem po prostu rozwijaliśmy się przy jego boku. Pomagało nam radio, które w owych czasach grało wszystko. Słuchaliśmy codziennie i “Z Malowanej Skrzyni” i Chopina i arie operowe, a niekiedy udało się posłuchać nawet dobrego popu albo nieco jazzu. Całymi godzinami jako rodzeństwo wraz z kumplami staliśmy też w kolejce do sklepu z płytami pocztówkowymi i tak roznieceni muzycznie śpiewaliśmy we trójkę wszędzie – w domu, na spacerze, prywatkach i obozach harcerskich. Nie czuliśmy najmniejszego skrępowania żeby zaśpiewać Beatlesów lub Sergio Mendesa jadąc tramwajem czy nawet autobusem. 

Po raz pierwszy po długoletniej przerwie, pierwsza dama polskiego jazzu wystąpiła w tym roku na scenie Ladies Jazz Festiwalu w Gdyni, gdzie świętowała 50-lecie swojej pracy artystycznej. Wraz z płytą “Live” powraca w znakomitej formie i pierwszorzędnym repertuarem, który jest jednocześnie zapowiedzią występów planowanych na 2022 rok. 

Płyta “Live” ukaże się już w najbliższy piątek 12 listopada. Krążek można zamówić w preorderze na stronie KulturalnySklep.pl. Wszystkie płyty, zamówione w przedsprzedaży zostaną podpisane przez artystkę!