Ostatnia, znakomicie przyjęta przez słuchaczy i krytyków, płyta Marka Napiórkowskiego doczekała się edycji winylowej! Preorder już ruszył, a płyta w sprzedaży dostępna będzie od 19 listopada 2021 roku. Tytuł płyty “HIPOKAMP” nawiązuje do tajemniczego i nie do końca zbadanego obszaru, jakim jest ludzki mózg. Podobnie, osadzona w oryginalnym kontekście brzmieniowym, nowa muzyka gitarzysty to spektrum tajemniczych i nieoczywistych barw.


“HIPOKAMP” to album łączący wyrafinowane improwizacje jazzowe ze światem elektronicznych struktur dźwiękowych i frapujących dialogów instrumentów perkusyjnych. Trio, oparte na dźwiękach elektrycznej gitary, analogowych syntezatorów (Jan Smoczyński) i stylowo brzmiącej perkusji (Paweł Dobrowolski), Napiórkowski postanowił wzbogacić obecnością multi-perkusjonisty – Brazylijczyka Luisa Ribeiro. Gościem specjalnym, który pojawia się na płycie jest wybitny saksofonista jazzowy Adam Pierończyk. Premierze płyty “HIPOKAMP” w roku 2019 towarzyszyła ogólnopolska trasa koncertowa z udziałem gwiazdy z jazzowego Olimpu – Mino Cinelu, a album “HIPOKAMP” otrzymał dwie nominacje do nagrody FRYDERYK 2020 (album oraz jazzowy artysta). 

Najbliższy koncert z projektem “HIPOKAMP” odbędzie się już w najbliższy piątek, 5 listopada 2021 roku w warszawskim klubie Jassmine, a trio Marka Napiórkowskiego towarzyszyć będzie na instrumentach perkusyjnych Australijczyk Philip South.