8 artystek. 8 muzycznych wrażliwości. 8 koncertów. Nieskończona dawka dobrej muzyki… I tylko jeden cykl. To właśnie 8 kobiet. Nowy projekt Ośrodka Kultury Ochoty rusza już 9 listopada.

Bohaterką pierwszego spotkania jest artystka, która w Polsce wystąpi po raz pierwszy! Pochodząca z Los Angeles japońsko-afrykańsko-amerykańska wokalistka Judith Hill. Popularność przyniósł jej udział w czwartym sezonie programu telewizyjnego The Voice. Niezwykły głos artystki pokochały miliony Amerykanów, którzy już wcześniej mogli usłyszeć ją na największych scenach koncertowych w towarzystwie takich wykonawców jak Michael Jackson czy Josh Groban. To jednak niesamowity talent i ciężka praca zaowocowały jej muzycznym sukcesem! 


Swój debiutancki album „Back in Time” nagrała i wyprodukowała w roku 2015 wspólnie z Prince’em w jego wytwórni Paisley Park. Co ciekawe, w tym samym roku za muzykę do filmu „20 stóp od Gwiazd” została nominowana do nagrody Grammy w kategorii najlepszy film muzyczny. Zwyciężyła pokonując takich artystów jak m.in. Beyoncé, Pink oraz Metallica.W marcu 2021 roku wydała kolejną, czwartą już płytę „Baby, I’m Hollywood”. Najnowszy album jest dla artystki bardzo osobistym wyznaniem. To kalejdoskopowy dokument opisujący jej podróż w poszukiwaniu samej siebie, dlatego też tytuł krążka nie jest przypadkowy. Artystka mówi o nim w następujący sposób: 

„Chciałam ukazać Hollywood jako kobietę, która przetrwała. W mojej karierze przeszłam przez tak wiele szczytów i dolin, a show musi trwać dalej. Przesłaniem płynącym z płyty jest bycie wytrwałym, wnoszenie na scenę całego swojego bólu i swojej historii”.

Fantastyczna podróż Judith Hill ożywa już w tytułowym utworze, nawiązującym do swobodnej soulowej rewolucji lat 60-tych. Potężna mieszanka bluesa, powolnych jamów R&B oraz chrupiących gitarowych groove’ów zamknięta w jednym koncercie – pierwszym w Polsce koncercie Judith Hill, inaugurującym niezwykły cykl 8 kobiet.

Bilety dostępne są tutaj.