Blue Note Records udostępniło porywającą wersję „A Night In Tunisia” Art Blakey & The Jazz Messengers z ich nadchodzącego, archiwalnego wydania „First Flight To Tokyo: The Lost 1961 Recordings”. 10 grudnia wytwórnia wyda „First Flight to Tokyo”, ekscytujące, wcześniej niepublikowane nagranie koncertowe Blakey’a i jego zespołu, z Hibiya Public Hall w Tokio z 14 stycznia 1961 roku podczas pierwszej w historii trasy zespołu po Japonii.


Jazz Messengers byli jedną z pierwszych grup jazzu nowoczesnego, które koncertowały w tym kraju, a japońska publiczność była oczarowana składem zespołu, z legendarnym perkusistą wraz z Lee Morganem na trąbce, Wayne Shorterem na saksofonie tenorowym, Bobbym Timmonsem na fortepianie i Jymie Merrittem na basie. Na koncercie usłyszeć można było: „A Night In Tunisia” Dizzy’ego Gillespiego, „Now’s the Time” Charliego Parkera, „Round About Midnight” Theloniousa Monka oraz hity Jazz Messenger, w tym „Blues March” czy „Dat”.

„First Flight to Tokyo” był koprodukowany przez Zeva Feldmana i Davida Weissa i ukaże się w luksusowych wydaniach na dwóch płytach winylowych oraz na dwóch płytach CD. Egzemplarze będą dostarczane z rozbudowanym booklecie zawierającym rzadkie zdjęcia japońskich fotografów Shunji Okura i Hozumi Nakadaira. Dodatkowo otrzymamy historyczny esej uznanego krytyka jazzowego Boba Blumenthala, plus nowe wywiady z Wayne Shorterem w rozmowie z prezesem Blue Note, Donemem oraz znanymi saksofonistami Lou Donaldsonem i Donaldem Harrisonem.

Preorder albumu można zamawiać tutaj.