Po bardzo dobrze przyjętych singlach „Po Co” i „Ciemność”, Sara wypuszcza w świat długo wyczekiwaną płytę „NEOWISE”, która zachwyca kobiecą siłą, magnetyzmem i wrażliwością. To polskie R&B w najlepszym wydaniu. Sara zaskakuje nowoczesnym i zarazem pełnym wrażliwości i sensualności brzmieniem, a także bezpośrednimi, w pełni polskimi tekstami własnego autorstwa. Świadomy, dojrzały i zmysłowy głos wokalistki splata wszystkie utwory na płycie, na której znalazły się również dwie wyjątkowe kolaboracje ze Skipem i Jareckim. 

Bohaterką mojej płyty uczyniłam nieskrępowaną kobiecość – jej różne odcienie, kontrasty, niesamowitą siłę i delikatność zarazem. Wszelkie jej barwy rezonują w tekstach dotyczących ludzkich relacji, ale także tej najważniejszej, relacji z samą sobą. Jest to więc historia miłości i konfliktu, przemiany i nowych początków, pisana w czasach gdy nasza rzeczywistość tak nagle się zmieniła, ulice po raz pierwszy opustoszały, a nad Ziemią przelatywała kometa Neowise – mówi artystka.

Płyta powstała podczas pierwszego lockdownu. W całości polskojęzyczne piosenki utrzymane są w klimacie R&B, hip hop i soul, a naturalna intymność tekstów i płynne brzmienie produkcji oferują świeżą perspektywę na gatunek R&B śpiewany po polsku. Sara udowadnia, że na polskim rynku jest miejsce dla kobiet odważnie poruszających się w tym gatunku.


Utwór „Spójrz” jest trzecim po „Po Co” i „Ciemności” singlem, który promuje płytę „NEOWISE”. To już druga bardzo udana kooperacja artystki z innym wokalistą. Tym razem Sara połączyła siły z Jareckim – czołowym przedstawicielem soulowych brzmień w Polsce, tworząc ciepły i bujający singiel „Spójrz”. Lekkość, uwodzicielskość i soulowe współbrzmienie wokali Sary i Jareckiego to znak markowy tego utworu. „Spójrz” przypomina o ciepłych letnich nocach, tańcach do rana i dobrej zabawie w najlepszym towarzystwie.