27 października w warszawskim klubie Jassmine, na czele pięcioosobowego bandu stanie Keyon Harrold. Dla znakomitego trębacza, kompozytora, współpracownika niezliczonej wprost liczby cenionych gwiazd muzyki, będzie to jedyna wizyta w Polsce jesienią 2021 roku. W dodatku w nowym, liczącym pięciu wirtuozów składzie. 

Nie sposób wyobrazić sobie lepszej inauguracji cyklu More! – inicjatywy łączącej siły agencji Big Idea oraz jazzowego serca Warszawy. 

Jest tak rozchwytywany, że z trudem znajduje czas na autorskie nagrania. Fakt, że nagrał dopiero jeden pełnoprawny, solowy album – „The Mugician” w 2017 roku – nie powinien nikogo zmylić. Wystarczy rzut oka na listę muzyków, z którymi w ciągu ostatnich 15 lat współpracował 41-letni jazzman urodzony w Ferguson. Znajdziemy tam m.in. Jaya-Z, Beyoncé, Commona, 50 Centa czy Maxwella. Jest tam Mac Miller, John Legend i Mary J. Blige. Dodając do tego D’Angelo, Rihannę czy Eminema, których wspomagał na trasach koncertowych, jasnym się staje, iż Keyon znajduje się ciągle w ruchu, wychodząc z założenia, że największym darem dla muzyka jest możliwość sprawdzania się, realizowania u boku twórców z przeróżnych muzycznych środowisk. 


Trąbkę Harrolda mieliśmy szansę usłyszeć na dwóch płytach, które otrzymały nagrodę Grammy – ścieżce dźwiękowej do filmu „Miles Ahead” oraz „Take Me to the Alley” Gregory’ego Portera. W głosowaniu czytelników Jazz Times na najlepszego debiutanta 2015 roku, Keyon zajął drugie miejsce. Przyszłością trąbki określił go z kolei sam Wynton Marsalis.

Twórczość gwiazdy koncertu w Jassmine to wypadkowa jazzowych tradycji, ducha muzyki soul i R&B oraz hiphopowej energii i autentyczności. Keyon Harrold nie przywiązuje wagi do gatunkowych szufladek. Najwyższa pora sprawdzić, jak wypada nowy kwintet artysty i przekonać się, w którą stronę zmierza. 

Skład: Keyon Harrold – Trumpet // Nir Felder – Guitar // Jahari Stampley – Keys // Daniel Winshall – Bass // Charles Haynes – Drums

Bilety na koncert można zakupić tutaj.