Jeremy Pelt Quintet z najnowszym albumem „Griot: This is important!” (HighNote, 2021) w Polsce. Po wyprzedanych koncertach w Gorzowie Wielkopolskim, Poznaniu i Kielcach, czas na: Lublin, Warszawę i Koszalin. Obok amerykańskiego trębacza i lidera wystąpią nowojorscy muzycy: wibrafonista Jalen Baker, pianistka Arcoiris Sandoval, kontrabasista Jonathan Michel oraz perkusista Allan Mednard.

Jeremy Pelt uznawany jest za jednego z najlepszych muzyków swojego pokolenia – ognisty trębacz przywołuje emocjonalny styl ikon hard bopu Freddiego Hubbarda i Clifforda Browna, a w balladach wykazuje się zróżnicowaną wrażliwością. 

Podczas najbliższej trasy koncertowej Pelt przedstawi swój najnowszy album „Griot – This Is Important!” łączący specjalnie skomponowaną muzykę i wybrane wywiady, które przeprowadził z wielkimi gawędziarzami muzyki m.in. Bertha Hope, Dr. Eddie Henderson, Larry Willis, Wynton Marsalis, Robert Glasper i René Marie.

Jeremy Pelt, to wielokrotny zwycięzca plebiscytu prestiżowego magazynu Down Beat. Nagrania i występy przyniosły mu uznanie krytyków, zarówno w kraju, jak i za granicą. W 1998 ukończył Berklee College of Music, zamieszkał w Nowym Jorku i dołączył do Mingus Big Band. Pelt budował swoje relacje na tym i wielu innych kontaktach, zdobył ogromne uznanie tamtejszego środowiska jazzowego, co ostatecznie doprowadziło do współpracy z największymi przedstawicielami mistrzów gatunku. Występował i nagrywał z takimi artystami jak: Ravi Coltrane, Frank Foster, Winard Harper, Jimmy Heath, Vincent Herring, John Hicks, Charli Persip, Ralph Peterson, Lonnie Plaxico, Bobby Short, Cedar Walton, Frank Wess, Nancy Wilson i The Skatalites. Pelt często występuje u boku cenionych zespołów jak: The Village Vanguard Orchestra i Duke Ellington Big Band, jest także członkiem Lewis Nash Septet oraz The Cannonball Adderley Legacy z występującym gościnnie Louis Hayes. Jako lider, Pelt nagrał osiemnaście płyt, koncertował na całym świecie z własnymi różnymi zespołami, pojawiając się na wielu festiwalach i estradach jazzowych.