„Piosenka jest dobra na wszystko” to preludium absolutnie wyjątkowego projektu, w którym Szymon Komasa wraz z wybitnymi aranżerami, solistami, wokalistami i orkiestrą dokonuje reinterpretacji kultowych utworów z repertuaru Kabaretu Starszych Panów.

Pierwszy singiel to pełna wdzięku i humoru odsłona utworu „Piosenka jest dobra na wszystko”, którą wykonuje wraz z Szymonem Komasą Joanna Kulig, utalentowana aktorka i wokalistka. Wspólnie, dzięki swojemu talentowi i charyzmie, podtrzymują niepowtarzalny klimat oryginalnej piosenki, nadając jej niesamowity charakter. Za aranżację utworu odpowiada Aleksander Dębicz, którego intencją było „podnieść ludzi na duchu (…) i dawać nadzieję na dobry dzień”. Jego wizję artystyczną wspaniale realizują młodzi muzycy Santander Orchestra i dyrygent Radosław Labahua.


Projekt „Szymon Komasa – Kabaret Starszych Panów. Laboratorium” jest nie bez przyczyny opatrzony dopiskiem – LABORATORIUM, ponieważ z tak wybitnych osobowości muzycznych musiała powstać fenomenalna „mikstura”.  Do grona wykonawców nowych interpretacji piosenek Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego dołączyli wraz z Szymonem  wyjątkowi artyści jak: Hanna Banaszak, Mary Komasa, Joanna Kulig, Vito Bambino, Błażej Król – w roli wokalistów oraz Aleksander Dębicz, Krzysztof Herdzin, Antoni Komasa-Łazarkiewicz, Paweł Mykietyn, Piotr Orzechowski, Hania Rani, Bartek Wąsik, Kuba Więcek – jako autorzy aranżacji.

Jak mówi Szymon Komasa:

Ta płyta ma być taka, jakimi jesteśmy my, młodzi. Piosenki wybierałem z myślą o osobowościach aranżerów i wokalistów. Studiowałem każdego z osobna miesiącami, przeprowadzałem z nimi rozmowy, wysuwałem własne propozycje – w większości trafnie. Cieszę się, że tak wybitni twórcy mi zaufali i sami – jak to w laboratorium – zmiksowali ze swojego talentu i wyobraźni muzyczne arcydzieła.