Majid Jordan, przez cały 2021 rok, wypuszczał serię singli, zwiastujących możliwość wydania albumu. I choć nadal nie znamy szczegółów nowego wydawnictwa, głód oczekiwania ma zaspokoić premierowy utwór „Summer Rain”.

Duet, który od początku bawi się dźwiękami retro, tym razem zanurza się w New Wave, przynosząc lodowate brzmienie syntezatora i pulsujący rytm epoki. Produkcja, za którą odpowiada Jordan Ullman, napędza piosenkę, która opowiada o odnalezieniu miłości, sprawiającej, że ​​wszelkie bóle życia odchodzą jak deszcz przynoszący ulgę w letnie upały.

Do utworu przygotowano również teledysk z pozornie niepowiązanymi ujęciami zespołu, pokazywanymi losowo w nieco dezorientujący sposób. Jeśli jednak zwrócić większą uwagę, można dostrzec ślad kilku narracji rozwijanych z powtarzających się scen, ludzi i lokalizacji.

Podobnie jak wcześniej „Been Through That” i „Waves Of Blue”, „Summer Rain” jest ciekawym kawałkiem, który prawdopodobnie daje nam wskazówkę, w jakim kierunku artystycznym będą podążać artyści.