Baby Keem napisał, wyprodukował i nagrał „The Melodic Blue”, który utwierdza go w roli przyszłości rapu. Na powstającej przez dwa lata płycie usłyszeć można między innymi Kendricka Lamara, Rosalíę, Jamesa Blake’a i Dona Tolivera. Krążek zawiera wcześniej wydane utwory „durag activity” z Travisem Scottem i najnowszy hit „family ties” z Kendrickiem, który zadebiutował na 18. miejscu, po raz pierwszy pozycjonując Keema na liście top 40 utworów Billboard.


Okładka płyty została stworzona przez reżysera teledysku do „issues”, Dave’a Free. Piętnaście utworów z albumu to produkcja samego Keema. Inni znani producenci to CardoGotWings, Jahaan Sweet, Sounwave, Outtatown, Roselilah, Deats, Jasper Harris, Frankie Bash, Scott Bridgeway i Dahi. Wśród wcześniejszych artystów, z jakimi współpracował Baby Keem znajdują się między innymi Beyoncé, Schoolboy Q i Jay Rock.


Artysta, którego uznanie zostało zbudowane na wyraźnej lirycznej finezji i niesamowitej produkcji, prezentuje swój trzeci album „The Melodic Blue” po kultowej płycie „The Sound of Bad Habit” z 2018 i „DIE FOR MY BITCH” z 2019, na której znalazł się przełomowy hit „Orange Soda”.

Baby Keem został uhonorowany jako XXL Freshman, pojawił się na licznych okładkach (i-D, XXL, Crack i Numero), wystąpił w kampanii pgLang dla Calvina Kleina, a latem tego roku występował na żywo na festiwalach, w tym Lyrical Lemonade i Made In America. Niedawno pojawił się na albumie „DONDA” Kanye Westa.