Początkiem września na rynku ukazał się długo wyczekiwany album „Changes” rzeszowskiego gitarzysty i kompozytora Jakuba Szturma. Płyta ukazała się nakładem wydawnictwa Afro Vibe i jest dostępna pod linkiem.

Płytę promuje singiel „Time Signature”, któremu towarzyszy teledysk.


Na album „Changes” składa się 9 kompozycji gitarowych w różnych stylach, od jazzu, bluesa, po rock. Na krążku zagrali znakomici muzycy: Zbigniew Jakubek, Tomek Dominik, Natan Williams, Konrad Kubalski, Przemysław Kuta, Marcin Jadach, Jacek Nizioł, Tomasz Drachus, Mikołaj Babula, Władysław Wiater i Krzysztof Chruściel.

A tak o płycie mówi sam autor:

Album ‘Changes’ jest to zbiór moich 9 kompozycji, które powstawały w przeciągu ostatnich 10 lat mojego życia, w którym bardzo dużo się zmieniło stąd też tytuł. Jest to taka muzyka, którą sam lubię słuchać, czyli gitara w różnych odsłonach w towarzystwie świetnych instrumentalistów, melodyjne tematy, bujające groovy, improwizacje. Jest to moja pierwsza płyta pod własnym nazwiskiem, dlatego jest dla mnie bardzo ważna i jestem z niej naprawdę dumny. Wierzę, że każdy słuchacz, który sięgnie po ten krążek znajdzie coś na nim coś dla siebie. 


Jakub Szturm – gitarzysta, producent muzyczny – zagrał kilkaset koncertów w Polsce i za granicą. Ma na koncie pięć albumów. Uczestniczył w wielu międzynarodowych warsztatach muzycznych. Czynnie udziela się w różnych projektach m.in. Funky Flow, Oversoul, koncertowy zespół Jacka Moore`a . Współpracował z wieloma muzykami między innymi z synem legendarnego gitarzysty Gary Moore’a, Jackiem Moore czy Łukaszem Gorczycą. Znalazł się na jednym albumie w towarzystwie Jennifer Baten gitarzystki grającej przez wiele lat w zespole Michaela Jacksona.