Zak Abel w swoim najnowszym singlu „Less Of A Man” stawia czoła stereotypom! Szukanie pomocy, okazywanie uczuć nie oznacza, że nie jest się prawdziwym mężczyzną. Wokalista jest ambasadorem charytatywnego projektu CALM skupiającego się na zdrowiu psychicznym, o czym wspominamy nieprzypadkowo. Jednym z założeń nowego singla Zaka jest bowiem rozpoczęcie dyskusji na temat męskości oraz potrzebie otwierania się bez poczucia wstydu.


Napisałem ten numer, by podważyć ideały męskości, które narzucają nam, jacy powinniśmy być, co powinniśmy myśleć i czuć – wyjaśnia Zak Abel. – Standardy społeczne mają negatywny wpływ na mnie i innych mężczyzn, których znam, ponieważ umniejsza się naszą męskość, jeśli nie pasujemy do stereotypu. Wciąż żyjemy w świecie, gdzie mówienie otwarcie o emocjach czy proszenie o pomoc jest postrzegane jako niemęskie. Mam nadzieję, że to się zmieni i chcę mieć w tym swój udział.

„Less Of A Man” to następca trzech wydanych w 2021 roku singli „Why Can’t We Get Along”, „Right Side of the Bed” oraz „Be Kind”, który bardzo dobrze poradził sobie na europejskich listach przebojów.

Zak Abel, który niedawno podpisał nowy kontrakt płytowy, w końcu odnalazł swoje powołanie – chce pisać piosenki, które są ważne dla ludzi. Piosenki, które podnoszą na duchu, dzięki którym ludzie rozmyślają, marzą i czują.