Magazyn Time, jak co roku, opublikował listę 100 najbardziej wpływowych ludzi świata. Znalazły się na niej, m.in. osoby ze świata muzyki. Lista jest podzielona na sześć kategorii: ikony, pionierzy, tytani, artyści, przywódcy oraz innowatorzy. Wśród wyróżnionych są osoby ze świata kultury, nauki, polityki oraz sportu.

Alicia Keys, o obecności Kidjo na liście:

„Łaska, którą promieniuje w stosunku do innych twórców i ludzkości, jest odzwierciedleniem jej żywotności, dobroci i hojności. Angélique jest tak prawdziwa, jak się wydaje”.

Z kolei Megan Thee Stallion otrzymała zadanie napisania wprowadzenia dla Billie Eilish.

„Billie Eilish to wyjątkowa dusza, głos, styl i bezkompromisowe podejście do muzyki. Po raz pierwszy spotkałam Billie na Grammy w tym roku. Osiągnęła już światową sławę, co mogło przytłoczyć Billie. Ale ona była taka prawdziwa i wyluzowana z osobowością godną pozazdroszczenia. Jest rzadkim duchem, który przemawia z głębi serca bez udawania. Wiedziałem, że tamtej nocy znalazłem bratnią duszę. Silną, ale wciąż uczący się i rozwijający się. Kobietę, która broni siebie i wszędzie opowiada się za kobietami”.

Swizz Beatz i Timbaland zostali uhonorowani za przełomową serię Verzuz. O ich twórczości wypowiedziała się Brandy:

„Podczas pandemii Timbaland i Swizz Beatz stworzyli Verzuz, internetowy cykl, który zaprezentował wielu utalentowanych artystów. To takie piękne doświadczenie, a przy milionach widzów oglądających bitwy na żywo na Instagramie jasne jest, że jest to również coś, czego ludzie naprawdę potrzebowali – program pomógł nam przejść przez trudny czas. To właśnie ich muzyka sprawiła, że mój powrót na scenę mógł mieć miejsce. Utwory Swizza przemówiły do ​​mnie, z kolei Timbaland to jeden z moich ulubionych producentów wszech czasów. Kiedy w zeszłym roku poprosili mnie, żebym uczestniczyła na Verzuz w bitwę z Moniką – niesamowitą artystką – byłam bardzo zdenerwowana, ponieważ nie chciałam konkurować z innym muzykami. Zapewnili nas jednak, że będzie to fantastyczne doświadczenie. To było dokładnie to. Nie chciałam, żeby noc się skończyła”.

Pełną listę Time 100 można znaleźć tutaj.