Znana na całym świecie brytyjska wokalistka i songwriterka, Emeli Sandé, powraca z nowym singlem „Family” i towarzyszącym mu teledyskiem. To nie tylko jej pierwsze wydawnictwo dla niezależnej wytwórni Chrysalis Records, ale także początek nowej ery wolności twórczej.

„Family” oznacza dla mnie nowy początek na wielu poziomach. To oda do odporności, odrodzenia i odnowy! Utwór powstał w zeszłym roku w moim domowym studio, w czasie i miejscu, w którym czułam większą swobodę twórczą niż kiedykolwiek wcześniej. Mam nadzieję, że podniesie na duchu i wzmocni każdego słuchacza!” – tak o singlu mówi Emeli.


„Family” jest pierwszym nowym materiałem artystki od dwóch lat, po niedawnych kolaboracjach z gigantami brytyjskiego rapu i grime’u, w tym z Bugzy Malone’em w utworze „Welcome to the Hood” i Ghett’em w utworze „Sonya”, który znalazł się na jego nominowanej do Mercury Prize płycie „Conflict of Interest”. W swojej karierze Emeli współpracowała również z takimi artystami jak Kendrick Lamar, Giggs, Loski, Wretch 32, Wiley, Jools Holland, Nile Rodgers i wielu innych.

Emeli Sandé pojawiła się na muzycznej scenie w 2011 roku, kiedy przedstawiła publiczności swój pierwszy singiel „Heaven”. Międzynarodowy sukces osiągnęła rok później, wydając debiutancki album „Version of Events”. Krążek osiągnął pierwsze miejsce na brytyjskiej liście przebojów, gdzie spędził dziesięć tygodni, a 67 tygodni – w pierwszej dziesiątce. Takiego wyniku do tej pory nie udało się osiągnąć żadnemu brytyjskiemu artyście! Za swoją pierwszą płytę, zawierającą takie przeboje jak: „Read All About It”, „Next To Me” czy „My Kind of Love”, Emeli otrzymała nagrodę dla Najlepszego Albumu 2012 roku, podobnie, jak singiel „Read All About It”, z kolei sama wokalistka została artystką roku. Pośród najczęściej wykonywanych utworów, jakie Emeli Sandé śpiewała, jest piosenka „Beneath Your Beautiful”, która łączy delikatny głos Emeli z Labrinth’em – brytyjskim artystą…